Wyższe uczelnie w Katowicach łączą zbiory biblioteczne

Wyższe uczelnie w Katowicach łączą zbiory biblioteczne
Rzeczpospolita,19.06.2008
Kosztem ponad 87 mln zł do jesieni 2011 roku w Katowicach powstanie wspólna Biblioteka Akademicka i Centrum Informacji Naukowej dwóch największych w mieście uczelni: Uniwersytetu Śląskiego i Akademii Ekonomicznej.Sejmik woj. śląskiego zdecydował o wsparciu tej inwestycji kwotą 12 mln zł z samorządowego budżetu. Tym samym zapewniony zostanie wkład własny, będący koniecznym uzupełnieniem szacowanego na 15 mln euro dofinansowania ze środków UE…Wspólna, międzyuczelniana biblioteka tej klasy to pierwsze podobne przedsięwzięcie w Polsce. Będzie to książnica z wolnym dostępem do zbiorów drukowanych, łącząca funkcje biblioteki uniwersyteckiej z innymi, zaawansowanymi technologicznie możliwościami korzystania ze zbiorów.

Jedna odpowiedź

  1. To jest dobry kierunek. Żaden kraj nawet najbogatszy nie może sobie pozwolić na takie rozproszenie zbiorów bibliotecznych jakie jest w naukowych bibliotekach Polski.
    Proszę sobie wyobrazić, ze w latach 80-tych kiedy zarabiało się ok. 15-20 dol na miesiąc w takim Krakowie chyba najdroższe czasopismo geologiczne świata Tectonophysics
    było w 3 !!! bibliotekach, a w całej Szwecji tylko w 1 !. I oczywiście w Polsce się mówiło, że nakłady na naukę są za małe ! i tak już pozostało, a głową nikt nie chciał ( nie był zdolny) aby ruszyć, aby sensowniej wydawać pieniądze ( i tak już pozostało). Oby to pierwsze przedsięwzięcie nie było pierwszym i ostatnim!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s